A kirúgott tanár és tanítványai is sírtak, amikor elmondta osztályának, hogy kirúgták

„Ma, az ötödik óra utáni szünetben Berta Beát hívta a Telex és megkérdezték, hogy kirúgták-e. Azt sem tudta, hogy miről van szó. Akkor derült ki számunkra, hogy megjelent egy belügyminisztériumi közlemény, amiben az állt, hogy három fővárosi gimnáziumból nyolc tanárt kirúgnak” – írta a fővárosi Karinthy Frigyes Gimnázium egyik kirúgott tanára egy nyilvános Facebook-bejegyzésben.

Elmondta, akkor nem tudták még a gimik, valamint a tanárok nevét sem. Így ment be a hatodik óráját megtartani szerdán, de mint mondta, nem volt egyedül. Aztán végül ő mondta el a hírt az osztályának, mert már kezdtek kiszivárogni a nevek online. Ő is és a diákjai is sírtak, amikor elmondta nekik a hírt.

„Senkinek nem kívánom azt az érzést. Bemenni az osztályodhoz és megmondani nekik, hogy gyerekek, nagyon sajnálom, de kirúgtak. Nem bírtam ki sírás nélkül, és ezt nagyon sajnálom” – emlékezett vissza bejegyzésében. Hozzátette, nem a könnyeit sajnálta, hanem azt, hogy a diákjainak így kellett látniuk az osztályfőnöküket.

A Telexnek az egyik forrás arról beszélt, hogy bár lehetett számítani hasonló reakcióra, nem gondolták, hogy ez most fog bekövetkezni. A Karinthy Frigyes Gimnáziumban elmondásuk szerint a hat kirúgott pedagógus nélkül bajban lesznek. Csütörtökön rendkívüli szünetet rendeltek el, mert a munkabeszüntetést bejelentő, hiányzó és elbocsájtott tanárok miatt a tantestület létszáma nem éri el a jogszabályban előírt minimális szintet.

Azt a Szegeder is megírta a Belügyminisztérium közleménye alapján, hogy három fővárosi gimnázium nyolc pedagógusát rúgták ki, amiért korábban részt vettek a polgári engedetlenségben. A kirúgásokra válaszként újabb tiltakozási hullám indult el, csütörtökön közel ötszáz tanár kezdett polgári engedetlenségbe, és nem vette fel a munkát, több iskolában ülősztrájkkal fejezték ki szolidaritásukat a diákok.